Фото - Юридическая компания Консул
сделать стартовой  |  добавить в избранное

Телефон: +38(044)590-22-37
Факс: +38(044)483-89-19
Мобільний: +38(067)323-85-75
Адреса: 04112, Київ, вул. Дегтярівська, 48, офіс 609

 
 
 
 
 
Головна
Про компанію
Послуги
Ліцензії
Реєстрація
Дозволи
Наші клієнти
Наші партнери
Підтримка
Контакти
 

Реклама

 

Реєстрація торгової марки

Прайс-лист
Замовити on-line

Права, що дає свідоцтво:

1. Реєстрація дає право на розміщення знака на продукції, рекламі, печатках і штампах.
2. Ви зможете ставити поруч зі знаком маркування:
- "ТМ" (trade mark) - вказує на те, що знак реєструється;
- "®" (Registered) - вказує на те, що знак зареєстрований.
3. Забороняти іншим особам використовувати знак без вашого дозволу.
4. Передавати право користування знаком, продавати право.
5. Звертатися до суду у разі використання конкурентами знаку, подібного до Вашого.

Необхідні документи для подання заявки на отримання свідоцтва про реєстрацію знака:

  • Зображення та опис знака на аркуші А-4 (8х8 см, 10 примірників) та на дискеті.
  • Перелік товарів і/або послуг, для яких ви бажаєте зареєструвати знак.
  • Ксерокопія свідоцтва про реєстрацію підприємства (нотаріально завірена).
  • Довіреність на ведення справ з приводу реєстрації знака.

Вартість реєстрації знака:

  • Наші послуги - 599 грн.
  • Державне мито за подачу заявки - 600 грн. за перший клас товарів та послуг і 300 грн. за кожний наступний клас (усього 45 класів). За кольорове зображення знака ще 200 грн. Якщо заявка подається кількома заявниками, необхідно доплатити 130% від зазначеної вище суми платежів.
  • Держмито за видачу Свідоцтва - 85 грн.

Терміни та додаткові умови:

  • В термін 1-3 днів з моменту укладення договору, надання необхідної інформації, документації, засвідчення необхідних документів та надходження суми винагороди за договором на рахунок подаємо заявку до Укрпатенту і отримуємо про це розписку.
  • Через 1-2 міс. - Рішення про прийняття заявки до розгляду, яке є гарантією того, що ніхто інший не зможе зареєструвати аналогічний знак, подавши заявку після вас. Після цього рішення Ви можете використовувати знак та розміщувати на ньому маркування "ТМ".
  • Заявки проходять експертизу в порядку надходження. Термін черги становить приблизно 2 роки. Але існує прискорена реєстрація за 8-9 місяців, за яку необхідно заплатити Укрпатенту 1812 грн. за знак у вигляді слова або зображення + 96 грн. по кожному наступного класу. Слово з зображенням - 3132 грн. + 204 грн. відповідно.
  • Також існує можливість попереднього пошуку аналогічних знаків з метою оцінки шансів на реєстрацію. Пошук здійснюється по базі даних Укрпатенту строком до 10 робочих днів. Вартість пошуку складає: знак у вигляді слова або зображення по одному класу - 450 грн. + 80 грн. (понад 1 класу) + ПДВ, слово з зображенням - відповідно 850 грн. + 170 грн. (понад 1 класу) + ПДВ.

Як зареєструвати торгову марку?

Для початку варто відзначити, що торгова марка, логотип, фірмовий знак, бренд, етикетка, слоган і т. п. - все це синоніми, різновиди назви юридичного інституту - знак для товарів і послуг (далі - знак).

Одним з найважливіших стимулів активізації господарської діяльності є конкуренція. Товари та послуги одного роду можуть випускатися і розповсюджуватися самими різними виробниками та продавцями. При купівлі певного товару або послуги споживач орієнтується на знак, який є гарантом якості вже відомого йому виробника. Тому можна сказати, що конкуруючі товари та послуги відрізняються тільки знаком, під яким вони надаються.

Знак для товарів і послуг - це «обличчя» фірми, то, дивлячись на що, її дізнаються, знають, до неї звертаються. Саме тому необхідно, щоб знак належав тільки одній юридичній або фізичній особі. Відповідно до законодавства України торговою маркою (знаком для товарів і послуг) може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для відмінності товарів та послуг одних осіб від товарів і послуг інших осіб. Такими позначеннями можуть бути слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів та інше.

Як показує практика, використання вище зазначеного символу свідчить про додаткові властивості товару або послуги, а саме є підтвердженням його особливого, фірмового статусу, що властиво для товарів чи послуг високої якості.

Основними функціями торгової марки є індивідуалізація продукції та послуг, захист їхньої якості та інших достоїнств від зазіхань, забезпечення стійкості попиту, захист інтересів сумлінних виробників і споживачів, реклама товарів і послуг та підвищення їх конкурентоспроможності.

Раніше, до появи інституту реєстрації знака, у випадку видачі товару одного за товар іншого, мало місце звинувачення в здійсненні комерційної діяльності під чужим іменем. В даному випадку позивач був зобов'язаний довести свою високу репутацію в порівнянні з відповідачем.

Коли, в кінці минулого століття, вперше з'явилася можливість реєстрації товарних знаків - пропала потреба щоразу нести витрати на доказ своєї виняткової репутації, і залишилося лише довести порушення права і факт реєстрації, що зробило охорону репутації фірми ефективної на підставі реєстрації. Для того, щоб стати власником торгової марки, необхідно зареєструвати її в Патентному відомстві й отримати Свідоцтво України на знак для товарів і послуг. Власник торгової марки має монопольне право використання цієї торговельної марки і право заборони будь-яким третім особам використання як тотожного, так і східного з торговою маркою позначення. Крім механізму захисту своєї марки від зазіхань третіх осіб реєстрація торгової марки також є гарантією того, що Ви самі не порушуєте права третіх осіб, користуючись чиєїсь торговою маркою без дозволу власника.

Слід зазначити, що більшість рекламованих сьогодні позначень вже є зареєстрованими торговими марками, чиї власники подбали про безпеку свого бізнесу та захисту від підробок. Якщо в портфелі активів Вашого підприємства немає торгових марок, зареєстрованих у встановленому порядку, Вам варто уважно вивчити це питання і визначитися з необхідністю захисту тих чи інших назв, брендів, логотипів, які Ви використовуєте у своїй діяльності.

За допомогою в реєстрації та захисту торгових марок доцільно звернутися до патентного повіреного, який є професійним представником у справах інтелектуальної власності на території України і зможе надати необхідні консультації у виборі і первинної експертизи об'єкта для реєстрації, запропонувати попередній пошук на тотожність і схожість з уже поданими на реєстрацію або зареєстрованими знаками, коректну подачу заявки на знак в Патентне відомство, забезпечення листування з відомством і т.д.

Існує також можливість міжнародної реєстрації знака, яка можлива після його реєстрації в країні походження.

Свідоцтво надає його власнику виключне право користуватися і розпоряджатися знаком, тобто використовувати його на товарах, при наданні послуг, для яких він зареєстрований, на упаковці, в друкованих виданнях, на вивісках (причому розташування знака на фасаді, біля входу в будівлю, в якому знаходиться його власник, не є рекламою і не потребує отримання відповідного дозволу) і т. д. Використання Вашого знака в Інтернеті, а також використання доменних імен, ідентичних або подібних на стільки, що їх можна сплутати з Вашим, є порушенням Вашого виключного права.

У випадку порушення прав вихідних із свідоцтва Ви можете звернутися до суду з вимогою припинення останніх і відшкодування заподіяної даними діями збитків.

Ви можете передавати (повністю або частково) право користуватися знаком за ліцензійним договором, тим самим, отримуючи прибуток від передачі дозволу на використання вашого знака.

Свідоцтво дає його власнику право забороняти іншим особам використовувати зареєстрований знак без його дозволу (ліцензії).

Будь-яке посягання на права зазначені вище тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством. Це означає, що власник (особа, яка отримала ліцензію) може вимагати припинення порушення його прав, усунення з упаковки, товару і т. п. знака, що належить йому, знищення виготовлених зображень знака, а також відшкодування заподіяної протиправними діями збитків.

Після реєстрації знака Ви можете проставляти поруч із зображенням маркування ® (від англ. Registered), яка інформує, про те, що знак зареєстрований.

Що стосується особливостей захисту прав, то кожна справа потребує власного підходу, але, узагальнюючи практику, можна сказати, що правилом в даному випадку є зустрічний позов про визнання реєстрації знака недійсною. Це дуже поширений хід в такій ситуації, оскільки після реєстрації абсолютно кожен (і це абсолютно правильно), сплативши встановлений збір, може ознайомитися з матеріалами заявки.

Саме тому дуже важливо в даному випадку, щоб документи заявки були юридично правильно оформлені, тобто був поданий повний, необхідний і достатній комплект документів.

Чим регулюються відносини пов'язані з реєстрацією знаків та їх захистом?

Нормативних документів, що регулюють або яким небудь чином стосуються даного питання досить багато. Основними нормативними актами є:

Міжнародні акти:

1. Паризька конвенція про охорону промислової власності;
2. Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків;
3. Договір про закони щодо товарних знаків.

Нормативні акти України:

1. Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»;
2. Правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг;
3. Положення про Державний реєстр свідоцтв України на знаки для товарів і послуг та порядок видачі свідоцтв;
4. Положення про порядок сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності;
5. Інструкція про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака (міжнародного знака) для товарів і послуг.

 

 
ООО "ЮК "КОНСУЛ"
2004-2016 Все права защищены.