Фото - Юридическая компания Консул
сделать стартовой  |  добавить в избранное

Телефон: +38(044)590-22-37
Факс: +38(044)483-89-19
Мобільний: +38(067)323-85-75
Адреса: 04112, Київ, вул. Дегтярівська, 48, офіс 609

 
 
 
 
 
Головна
Про компанію
Послуги
Ліцензії
Реєстрація
Дозволи
Наші клієнти
Наші партнери
Підтримка
Контакти
 

Реклама

 

Ліцензія на аптеку

apteka.jpg

Ліцензія на аптечну діяльність в України необхідна кожному суб’єкту господарювання – зареєстрованому в установленому законодавством порядку, зокрема: юридичним особам незалежно від їх організаційно - правової форми та форми власності, а також фізичним особам - підприємцям, який планує займатись роздрібною торгівлею лікарськими засобами на території України. Цей вид господарської діяльності означає придбання, зберігання та продаж готових лікарських засобів (у тому числі ліків, виготовлених в умовах аптеки) фізичним та юридичним особам через аптеку та її структурні підрозділи.

Існує перелік товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи, окрім лікарських засобів. Такі товари називаються супутніми та до них можна віднести: вироби медичного призначення (в тому числі оптика); дезінфекційні засоби, тощо. Що ж таке аптека? Аптекою вважається заклад охорони здоров’я, основним завданням якого є забезпечення населення, закладів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі. Персонал аптеки повинен мати відповідну кваліфікацію, а приміщення – відповідати ліцензійним вимогам.

Населен-ный пункт

Общая площадь, м2

Торговый зал, м2

Помещение для хранения лекарственных средств, м2

Помещение для персонала, м2

Уборная с умывальни-ком, м2

Город

не меньше 50

не меньше 18

не меньше 10

не меньше 8

не меньше 2

Поселок, поселок городского типа


не меньше 40


не меньше 18


не меньше 10


не меньше 8


не меньше 2

Село

не меньше 30

не меньше 10

не меньше 6

не меньше 4

*

* - допускається поза межами аптеки, але обов’язова наявність місця для санітарної обробки рук

Що таке структурний підрозділ аптеки? Це аптечний пункт, який стровений та функціонує разом з аптекою згідно до законодавства, у тому числі ліцензійних вимог, зокрема: загальна площа аптечного пункту не повинна бути меншою ніж 18 м2.

Аптечна діяльність підлягає обов'язковому ліцензуванню згідно із Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (далі – Закон). Цей Закон визначає види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

Отримати ліцензію на аптеку може далеко не кожен, так як необхідно відповідати ліцензійним умовам – нормативно-правовому акту, положення якого мають обов’язкові для виконанння організаційні, кваліфікаційні та інші вимоги. Таким нормативно – правовим актом в даній сфері гоподарювання є Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами затверджені Наказом за №723 Міністерства охорони здоров’я України від 31.10.2011 року: Продивитися Наказ на сторінці http://zakon3.rada.gov.ua (далі – Ліцензійні умови). Чинне законодавство України забороняє дистанційну торгівлю (через мережу Інтернет) лікарськими засобами, а також продаж лікарських засобів поштою та через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними, крім окремих випадків встановлених Ліцензійними умовами.

В окремих приміщеннях аптеки дозволяється здійснення медичної практики у порядку, встановленому законодавством.

Як же отримати ліцензію на аптеку в Україні? Для цього Вам необхідно звернутись до юристів нашої Компанії за наданням Вам юридичної допомоги в отриманні ліцензії на аптеку.

Звертаємо Вашу увагу на те, що аптечний бізнес на сьогоднішній день є досить прибутковим видом гоподарювання на ринку України та поступається хіба що продажу алкогольних та тютюнових виробів. У відкритті аптечного бізнесу та в отриманні ліцензії на аптеку Вам може допомоги Компанія «КОНСУЛ». Головне від Вас: мати бажання та можливості.

Окрім послуги з отримання ліцензії на аптеку ми готові надати Вам додадткові (супутні) послуги, такі як: 1) реєстрація бізнесу; 2) допомога та супровід купівлі-продажу аптечного бізнесу з подальшим переоформленням необхідних документів та внесенням змін в ЄДР; 3) правова допомога при оформленні права власності чи оренди нежитлового приміщення для здійснення аптечного бізнесу з юридичним аналізом його на відповідність Ліцензійним умовам; 4) отримання необхідних дозволів на роботу аптеки та/або її структурного підрозділу; 5) отримання дублікату/копії ліцензії або її анулювання; 6) переоформлення ліцензії; 7) юридична допомога у разі відмови у видачі ліцензії, а також у разі залишення заяви та поданого Вами пакету документів до органу ліцензування без розгляду; 8) судове оскарження рішення ліцензійного органу про відмову у видачі ліцензії; 9) юридичний супровід під час перевірки на відповідність Ліцензійним умовам органом ліцензування або перевірок бізнесу іншими контролюючими органами; 10) отримання витягу з ЄДР.

Умови співпраці з нашою Компанією:

 • визначитсь з обсягом необхідних для Вас послуг;
 • укласти договір про надання цієї послуги;
 • сплатити дану послугу (100% передоплата);
 • надати необхідні документи;
 • підписати необхідні документи.

Необхідні документи від Вас для того, щоб отримати ліцензію на аптеку: 

 • витяг з ЄДР (сканкопія);
 • документ, що підтверджує оренду нежитлового приміщення та/або право володіння нежитловим приміщенням (сканкопія);
 • план нежитлового приміщення з експлікацією згідно технічного паспорту;
 • дипломи про фармацевтичну освіту і сертифікати про присвоєння (підтвердження) звання провізора - спеціаліста (сканкопія);
 • свідоцтва про проходження курсів підвищення кваліфікації на спеціалістів (сканкопія) ;
 • наказ про призначення завідуючого аптекою (сканкопію);
 • накази про призначення фахівців на відповідні посади (скапкопія).

До послуг нашої Компанії входить:

 1. безкоштовне консультування клієнта з питань процедури отримання ліцензії на аптеку;
 2. підготовка і подача необхідного пакету документів відповідно до вимог Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, в тому числі відомості про наявність матеріально-технічної бази та кваліфікований персонал;
 3. 100% гарантія отримання ліцензії в зазначені терміни.

Особливі умови:

 1. розмір плати за видачу ліцензії становить 1 (одна) мінімальна заробітна плата на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії та встановлений Законом України «Про державний бюджет» на відповідний рік;
 2. плата за видачу ліцензії не входить у вартість даної послуги;
 3. термін дії такої ліцензії – безстроковий, за умови постійної відповідності суб’єкта господарювання Ліцензійним умовам.

Термін отримання від 20 робочих днів.

Прайс-лист з послуги Ліцензія на аптеку

№ з/п

Назва послуги

Вартість, гривні

1.

Консультація (під час всієї процедури)

безоплатно

2.

Отримання ліцензії на аптеку

від 3 000,00

3.

Отримання ліцензії на структурний підрозділ аптеки

від 3 000,00

4.

Переоформлення ліцензії на аптеку

1 000,00

5.

Анулювання ліцензії на аптеку

1 000,00


 

 
ООО "ЮК "КОНСУЛ"
2004-2016 Все права защищены.